Egy oldal, ami nem csak megoldásokat közöl, hanem lehetőséget ad azok kipróbálására is.
Szuperbiztonságos felhőt ígér a Symantec az ügyfeleinek az új Norton Zone nevű szolgáltatásával.
Megnéztem, hogy mit nyújtanak, mi az, ami esetleg valami új, valami más, mint más szolgáltatóknál - vagy esetleg az ingyenesen elérhető ownCloud megoldásnál - és nem estem tőle hasra.
Sőt!
Egyszerűen nem látom, hogy mitől jobb, mitől biztonságosabb, mint más megoldás főleg azon hírek tükrében nem látok változást, amelyek az utóbbi időben komolyan foglalkoztatják a közvéleményt. De ne szaladjunk ennyire előre, elemezzük ki pontról-pontra, hogy mit nyújtanak, és vessük össze a többi szolgáltatóval/megoldással.
30. születésnapját ünnepli a GNU projekt.
Ennyi idő telt el Richard Stallman - a projekt atyja - bejelentése óta, és ekkortól számítjuk a szabadszoftver mozgalom megalakulását.
A projekt arra hivatott, hogy megalakuljon egy olyan, Unix-szerű operációs rendszer, amely csak olyan komponenseket tartalmaz, amelyek ingyenesen, szabadon hozzáférhetőek, és magának a programkódnak nincs közvetlen kapcsolata a Unixszal, mégis azzal egyenértékű, és ugyanolyan szolgáltatásokat nyújt.
A Francia Csendőrség lecserélte az asztali operációs rendszerek zömét Ubuntu Linuxra, evvel mintegy 40% forrást takarítva meg.
Ezek egy része a szoftverlicenceken, más része pedig az üzemeltetési költségeken térült meg.
Sokan használnak Firefoxot, és sokan használnak több eszközt, több operációs rendszert az internetböngészéshez. Hogy, hogy nem, minden eszközre és rendszerre létezik Firefox, és elérhető annak Sync szolgáltatása is, ami lehetővé teszi, hogy az előzményeink, az elmentett jelszavaink, stb. mind-mind azonosak legyenek az eszközeinken.
És megszólal a kisördög is, de nem kell félni!
Az utóbbi hónapok megfigyelési botrányai lassan átalakítják az informatikáról és a kommunikációról alkotott képünket, és jelentős változásokat hoznak a mindennapokban.
Régebben mindenki paranoiásnak és összeesküvés-elmélet hívőnek számított, aki azokra a veszélyekre figyelmeztetett másokat, amelyekről nem csak az derült ki, hogy igenis igazak, hanem az is, hogy mindezt úgy művelték, hogy azok a szolgáltatók, akiknek az ügyfeleik fizettek is a szolgáltatásaikért, tudtak arról, hogy az ügyfeleik adatait illegálisan használják az amerikai kormányhivatalok.